Warsaw Fashion Week 2016

17:31

Warsaw Fashion Week. Święto mody w Polsce, które odbyło się w Ptak Warsaw Expo w dniach 16-18 września. Ja miałem dużą przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu tylko w sobotę 17 września. Powiedzieć, że to było świetne doświadczenie, to nic nie powiedzieć. To po prostu trzeba było zobaczyć na własne oczy. Nie miałeś/aś możliwości tam być? Nic straconego, zapraszam na relację z tego wydarzenia.Co takiego?

Miejscem, w którym odbywał się tegoroczny warszawski Fashion Week było Ptak Warsaw Expo, czyli Międzynarodowe Centrum Targowo – Kongresowe. Jest to kompleks składający się z kilku olbrzymich hal. Na potrzeby Fashion Week’u przeznaczone były dwie z nich. W jednej z hal znajdowała się strefa shopping, gdzie można było nabyć ubrania bezpośrednio od osób, które te ubrania produkują. Oczywiście, dominowały marki z Polski, jednak nie zabrakło również firm z innych zakątków Europy, takich jak Czechy, Niemcy czy Wielka Brytania. Co więcej, można było zakupić ubrania bezpośrednio od producentów ze znacznie bardziej odległych krajów, jak choćby Indie czy Bangladesz. W tej hali odbywały się również pokazy mody projektantów z całego świata. Cieszę się, że kilka pokazów udało mi się zobaczyć na żywo, nawet z pierwszego rzędu.

W drugiej hali odbywały się Targi Beauty. Można było przetestować na własnej skórze oraz nabyć kosmetyki wielu firm z całego świata. Najważniejsze w tej hali, przynajmniej z mojego punktu widzenia, były porady kosmetyczne, których udzielała Maja Sablewska.
Około godziny 17, na miejscu Maji pojawiły się trzy blogerki/youtuberki: Jessica Mercedes, Macademian Girl oraz Red Lipstick Monster. Dziewczyny wzięły udział w debacie, podczas której poruszane były kwestie związane z trendami w modzie oraz makijażu na sezon jesienno – zimowy, a także sposoby dbania o wizerunek. Po rozmowie fashionistki robiły sobie zdjęcia z fanami, do których sam też należę.

O godzinie 18 odbyła się gala wieczorna, którą poprowadzili Radosław Majdan oraz Małgorzata Rozenek. Podczas gali wręczane były Złote Manekiny, czyli prestiżowe nagrody dla najlepszych producentów branży fashion. Zwieńczeniem gali był koncert Margaret.Podsumowanie

Niewątpliwie Warsaw Fahion Week był prestiżowym dla mody w Polsce wydarzeniem, podczas którego można było zobaczyć pokazy mody ciekawych projektantów (w tym Macieja Zienia), dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy dotyczących makijażu/pielęgnacji (Maja Sablewska, Red Lipstick Monster) oraz mody (Jessica Mercedes, Macademian Girl). Dobrym pomysłem było otworzenie strefy shopping, gdzie można było nabyć unikatowe ubrania projektantów. Minusem było to, że jak wynika z nazwy nie był to Fashion Week, tylko bardziej Fashion Week-end, ale poza tym trudno było się o coś przyczepić do organizatorów. Impreza jak najbardziej na plus.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. No prosze super wyjście sama bym na taką "galę" się wybrała :)


    allegiant997.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń